BOSU®

BOSU®

Hledáte zpestření pro své posilovací i kardio tréninky? Toužíte po štíhlém a pevném těle, ale nebaví vás cvičení na strojích, ani žádné běžecké tréninky? Pak si zkuste zacvičit na BOSU, tedy „both sides up“, neboli „oběma stranami nahoru“ je to známá fitness pomůcka, kterou s oblibou využívají trenéři z celého světa pro jeho variabilitu a funkčnost při tréninku. Toto cvičení s sebou přináší celou řadu výhod a viditelných výsledků, na které byste při jiných cvičebních technikách čekali o mnoho déle. Na pravidelné účastníky našich lekcí BOSU čeká štíhlé, pevné, vypracované a především zdravé tělo, ale nic nebude bez práce.

Co je to BOSU?

BOSU vychází z klasického gymnastického míče (fitballu), ale na rozdíl od něj má pouze tvar polokoule.

Toto sportovní náčiní bylo původně vyvinuto jako pomůcka pro rehabilitaci, jelikož dovoluje využívat velkou část svalové tkáně v jeden moment a zabraňuje tedy přetížení jednotlivých svalů.

Jak už ze samotného názvu vyplývá, lze jej využívat plochou i kulatou stranou. Díky tomu je na BOSU  možno provádět celou řadu nejenom rehabilitačních cviků.

Pomůcka je často využívána při kardio tréninzích, kdy jsou na ní prováděny různé poskoky, přeskoky, výpady či výstupy, nebo při posilování, jako zpestření klasických zkracovaček, kliků, lodiček, dřepů a planku (prkna) i spousty dalších. Pro cvičení s BOSU lze přizpůsobit patrně všechny možné cviky.

Jaké benefity přináší cvičení s touto pomůckou?

Tento druh cvičení je velice vhodným, trpíte-li na bolesti a citlivost kloubů. Charakteristický způsob postoje a pohybu na polokouli totiž brání před jejich poškozením.

Při cvičení BOSU je aktivována většina svalových skupin a to včetně „core“, tedy samotného středu našeho těla, který je potřeba pro ucelené a pohodlné užívání vašeho svalstva. Bez pevného středu těla můžete mít zevní svaly tvrdé jako skála, ale viditelných „břišáků“ nikdy nedosáhnete. Cvičení s BOSU je ideální právě na zeštíhlení a vytvarování celého těla.

Po lekcích také dochází k rapidnímu zlepšení držení těla, svalové rovnováhy a samotné koordinace. BOSU Je významným pomocníkem pro jedince omezené bolestí zad a šíje. Pomáhá také rozvíjet vaší přirozenou flexibilitu a kompenzuje svalové dysbalance.

Skupinové tréningy s BOSU jsou vhodné pro muže i ženy všech věkových kategorií a fyzických schopností. Obtížnost každého cviku lze korigovat tak, aby vám úroveň vyhovovala a přesto přinášela požadované výsledky. Nezáleží na tom, zda jste tlustí, slabý, nemocní, nebo plně zdraví. BOSU se přizpůsobí každému.

Naši speciálně proškolení lektoři se vám budou po celou dobu lekce plně věnovat. Naučí vás správné technice cviků a budou vás aktivně podporovat při vašem osobním rozvoji.

Neodkládejte to nejlepší, co můžete pro vaše zdraví udělat a přijďte si k nám do Fitness Victory zacvičit na BOSU.

rezervace